”ჩვენ გვსურს დავძლიოთ შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა სოციალური გაუცხოება და ხელი შევუწყოთ მათ საზოგადოებაში ინტეგრირებას”
მოკლედ ჩვენი ისტორია:
ბიბლიოთეკა ”თანადგომა” დაარსდა 1999 წელს, ფონდ ”ღია საზოგადოება საქართველო”-ს მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში. 2001 წლის 15 თებერვლიდან იგი რეგისტრირებულია როგორც არასამთავრობო, არაკომერციული ორგანიზაცია, ბიბლიოთეკა-კულტურული ცენტრი შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთათვის ”თანადგომა”.
ორგანიზაციის მთავარ მიზანს წარმოადგენს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა ფსიქო-სოციალური რეაბილიტაცია და აქტიურ საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ინტეგრირება.
საქმიანობა:
ორგანიზაცია თავის საქმიანობას წარმართავს შემდეგი მიმართულებებით:
- კულტურულ-საგანმანათლებლო პროგრამების განხორციელება შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვებისა და მოზარდებისათვის:
- ინკლუზიური განათლების პოპულარიზაცია და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვების ზოგადსაგანმანათლებლო სისტემაში ჩართვის ხელშეწყობა;
- ტრენინგებისა და საგანმანათლებლო პროგრამების განხორციელება სხვადასხვა სამიზნე ჯგუფებისათვის;
- შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა პროფესიული განათლებისა და დასაქმების ხელშეწყობა;
- თანამედროვე ტექნოლოგიებისა და ადაპტური დამხმარე საშუალებების პოპულარიზაცია-დანერგვა შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა განათლებასა და სოციალურ ინტეგრაციაში;

“WE WANT TO OVERCOME SOCIAL ISOLATION OF PEOPLE WITH DISABILITIES AND CONTRIBUTE TO THEIR INTEGRATION INTO THE SOCIETY”
Short History:
Library “TANADGOMA” has been founded in 1999, within the framework of the project funded by the Open Society Georgian foundation (OSGF). On February 15, 2001 it was registered as non-commercial, non-profitable organization, Library-Cultural Center for People with Disabilities “TANADGOMA”.
The aim of the organization is psychosocial rehabilitation of people with disabilities and their integration into the social life.
Our Activities:
Organization carries its activities in following directions:
• Realization of cultural-educational programs for children and youth with disabilities;
• Promotion of inclusive education and inclusion of children with disabilities into the mainstream educational system;
• Conducting of trainings and educational programs for different target groups;
• Promotion of the vocational education and employment of persons with disabilities;
• Promotion and introduction of assistive adaptive technologies for educational and social integration of persons with disabilities;